Makoto Kinoİsmi: Kino Makoto (Japonya), Lita (Amerika)
Adının Anlamı: Ağacın Sadakati
Kimlikleri: Makoto (Mako), Sailor Jüpiter, Süper Sailor Jupiter, Prenses Jüpiter
Takma adı: Mako-chan

Kişisel Bilgiler

Ailesi: Anne ve babası bir uçak kazasında ölmüştür (manga/anime)
Yer: Tek başına bir apartmanda yaşamaktadır. Juuban, Tokyo-Japonya
Okullar: Ortaokul: Minato-ku Juuban Ortaokulu (manga), Juuban Ortaokulu (anime). Lise: Minato-ku Juuban Lisesi (manga), Juuban Lisesi (anime)
Yaşı: 14
Boyu: 5'6"
Kan Grubu: O+
Doğum Günü: 5 Aralık


Burcu: Yay
Astrolojik Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Astrolojik Elementi: Ateş
Astrolojik Renkleri: Koyu Mor ve Mavi Tonları
Astrolojik Metali: Kalay
Astrolojik Taşı: Topaz (Sarı Yakut)
Astrolojik Çiçeği: Karanfil, Karahindiba
Doğum Taşı: Turkuaz veya Mavi Zirkon
Doğum Çiçeği: Nergis

 

Sevdikleri ve SevmedikleriSevdiği Yiyecekler: Kirazlı Pasta, Etli Ekmek
Sevdiği Konular: Ev Ekonomisi, Tarih
Sevmediği Konu: Fizik
Sevdiği Renkler: Şeker Pembesi , Yeşil
Sevdiği Hayvanlar: Atlar
Değerli Taş: Zümrüt
Hobileri: Aşçılık, Aşk Romanları Okumak, Buz pateni
Önemli Özellikleri: Aşçılık, Güçlü ve Atletik Yapıda Olması
Canını Sıkan Konular: Uçaklar, Hileciler
Hayali: Güzel Bir Gelin Olmak, İnsanlara Kek ve Çiçek Satmak , Ünlü Bir Aşçı Olmak. Manga: Prens ve Prensesi Korumak

 

Teknik BilgilerAnime Orjinal Karakter Desinatörü: Tadano Kazuko
Seslendirme Sanatçısı Shinohara Emi
İlk Ortaya Çıkışı: Manga: Makoto/ Sailor Jupiter- Sayı 1, Bölüm 5, Sayfa 64. Anime: 25. Bölüm (Japon ver) 21.Bölüm (KA ver) Sailor Bilgileri

 

Gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ağaç (ayrıca Şimşek ve Gökgürültüsü)
Manga Adı: Koruyucu Savaşçı (Soldier of Protection)
Yer: Io Kalesi (manga)
Taşı: Zümrüt
Rengi: Yeşil DönüşümleriJupiter Power Make-UP, Jupiter Star, Power Make-UP Jupiter Crystal power Make-UP GüçleriElektrik Oluşturma (manga) SaldırılarıSupreme Thunder: Tiara'nın içindeki elektriği anten yardımıyla iletir. (Sailor Moon)
Supreme Thunder Dragon: Büyük bir elektrik dragonunun herşeyi yuttuğu ve şok ettiği 'Büyük Yıldırım'ın güçlü versiyonu Sailor Moon R)
Sparkling Wide Pressure: Elektrik yüklü bir diski fırlattığı ikinci yay saldırısı
Jupiter Oak Evolution: Super Sailor jüpiter olarak, dönerek yaptığı elektrik yüklü yaprakları fırlattığı bir saldırı (Sailor Moon SuperS)
Super Supreme Thunder: Jüpiter'in SuperS'de yaptığı Supreme Thunder'dan daha güçlü bir saldırısı. Tılsımlı EşyalarıDönüşüm Kalemi (Henshin Stick), Gül Küpeleri (fırlatılabilir) (Clip-On Rose Earrings (throwable)), Haberleşme aracı (Communicator), Yıldız Değişim Çubuğu (Star Henshin Stick), Haberleşme saati (Communicator watch), Kristal Dönüşüm Çubuğu (Crystal Henshin Stick) Hakkında Kısa Bilgi

Makoto Usagi'nin okuluna geldiğinde herkes ondan korkmuştu. O daha önceki okulundan bazı çocukları dövdüğü için kovulmuştu. Makoto ayrıca savaş sanatlarında çok iyi olmasıyla tanınıyordu. Usagi ona çok çabuk yakınlaştı. Çok kısa sürede arkadaş oldular. Tabi Usagi bu arada çevresindeki erkeklerin Makoto'ya daha fazla ilgi göstermelerinden dolayı onu kıskanmıyor da değildi.

Sailor Jüpiter, aralarında fiziksel olarak en güçlüleridir. O her zaman çok kavgacıdır ve yoluna çıkanın kim olduğuna bakmaz. Bazen kafasıyla değil yumruklarıyla düşünür. Bu kızgınlığından öte arkadaşlarını korumak istemesinden kaynaklanır. Onun asıl amacı Ay Prensesini sonuna kadar korumaktır. Makoto çok sportmen ve meraklı biridir. Diğerlerinden uzun boyludur ve bazen korkutucu olabilen erkeksi bir sesi vardır. Aslında görünüşü kişiliğiyle tamamen zıttır. Normalde yüzünden gülümseme eksik olmaz.

Eski erkek arkadaşına benzettiği her erkeğe ilgi duyar. Ayrıca Makoto çok başarılı bir aşçıdır. Yemeklerin insanları bir araya getirdiğini düşünür ve hep dünya çapında bir restoranlar zinciri sahibi olacağı günlerin hayalini kurar.

Gizli Kimliğini BilenlerTsukino Usagi (25.Bölüm), Mizuno Ami (25.Bölüm), Hino Rei (25.Bölüm), Aino Minako (34.Bölüm), Chiba Mamoru, Cooan (70.Bölüm), Chibi Usa, Sailor Pluto, Eudial (109.Bölüm), Ten'ou Haruka, Kaiou Michiru (109.Bölüm), Seiya Kou (188.Bölüm), Taiki Kou (188.Bölüm), Yaten Kou (188.Bölüm)

Resimleri...
Arkadaşlar bakın gezinirken ne buldum??Acaba Minako'm ve Usagi'min de var mı?Neyse ben Makoto'm u da çoooooooooooooooooook seviyorum!!!

Yorum yazar mısınız?:)Yazarsanız devamı gelir!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !